Предметні тижні


Тиждень гуманітарних наук 

(04.12-08.12)
В рамках тижня гуманітарних наук вчитель зарубіжної літератури Ларіонова Тетяна Василівна 7 грудня провела літературне свято «Сплетіння мов, ідей, традицій» для учнів 8-12 класів.

Вчитель познайомила учнів з історіями кохання видатних особистостей; прищепила інтерес до поезії та любов до мистецтва слова.
Учні з величезним захопленням прослухали історії кохання видатних зарубіжних, російських та українських письменників, переглянули презентації. А як же гарно наші учні продекламували вірші цих поетів! Захід пройшов в дружній, люблячій атмосфері і всі присутні залишилися задоволені.








В рамках тижня гуманітарних наук вчитель музичного мистецтва Старіченко В.М. провела 6 грудня "Музичний калейдоскоп". Між собою змагалися команди 6 та 7 класів. "Розминка", "Це повинен знати кожен", "так чи ні?", "Показуха", "Вікторина", "Знайди ноту", "Відгадайка", "Музичні інструменти"... ось не весь перелік конкурсів у яких змагалися команди. Їм допомагали вболівальники з 5, 8 класів.

Команди виявили неабиякі знання із музики. Перемогла команда 7 класу.






Ви пробували мандрувати іншими країнами? Мабуть, не всі. А от п’ятикласники, разом з учителем української мови та літератури Оленою Вікторівною Кузьменко, 5 грудня здійснили мовознавчу мандрівку в країну Помилок.

Шлях був нелегким! Помилка не вгамовувалась! На заваді були і гори Граматичні, і ліс Стилістики, і Лексична хаща , і пустеля Орфограм. Та діти впевнено простували до Брами Грамотності, долаючи помилки. Сил їм додавали творчий перепочинок та музична пауза. Країна Знань охоче прийняла своїх розумників.

Шлях був нелегким! Помилка не вгамовувалась! На заваді були і гори Граматичні, і ліс Стилістики, і Лексична хаща , і пустеля Орфограм. Та діти впевнено простували до Брами Грамотності, долаючи помилки. Сил їм додавали творчий перепочинок та музична пауза. Країна Знань охоче прийняла своїх розумників. 

В рамках тижня гуманітарних наук вчитель англійської мови провів інтелектуально-розважальну гру In the world of English серед учнів 5 і 6 класів. Під час гри діти показали неабиякі знання з англійської мови. Учні відгадували слова, співали в караоке, складали речення зі слів,які були поміщені в повітряні кульки в багато різни форм роботи було використано на заході. Перемогла команда Rainbows учнів 6 класу. І діти в кінці гри отримали солодкі призи.
Учні 5-7 класів привітали всіх своїх друзів з зимовими святами, що поспішають до нас! І не важливо, що погода стоїть осіння, дощова, учні нашої школи разом зі своїм вчителем Сиромятніковою Н.М. приготували поздоровлення для друзів. Не звичайні, зроблені своїми руками,та ще й англійською мовою. В останній день тижня гуманітарних наук, 8 грудня, шанувальники англійської мови подарували хороший настрій нашому шкільному колективу. Дякуємо вам!





4 грудня в нашій школі  почався тиждень "Чарівний і цікавий світ гуманітарних наук" 

Перший день тижня був присвячений цікавій історії звичайних речей. В мадрівку учнів запросила вчитель історії Андреєва С.В. Учні 5-8 класів дізнались про походження, довгий шлях змін і перетворень, який пройшли протягом століть, навіть тисячоліть прості повсякденні речі - годинник, папір, гроші, олівець, кулькова ручка, ложка. Звичайно, ми б могли продовжити наше пізнання до безконечності, але час зустрічі обмежений. Ми разом спорудили старовинну клепсидру, сонячний годинник та китайський вогняний годинник. Час змагань вимірювався пісочним годинником. 
Я думаю, що всім присутнім було цікаво.








Тиждень гуманітарних наук 
(14-18 грудня).

В рамках тижня гуманітарних наук 15 грудня 2015 р. в школі відбулась театралізована вистава англійською мовою «Спляча красуня». Мета, яку ставили перед собою учасники заходу-розвивати творчі та пізнавальні здібності, вміння застосовувати знання англійської мови. Творча група учнів 6-10 класів під керівництвом вчителя англійської мови Сиромятнікової Н.М. створили живі образи відомої казки. Учні школи проявили неабиякі акторські здібності та показали відмінні знання англійської мови.Вистава супроводжувалась музичними композиціями, учитель разом з акторами підготувала танці, які виконували учасники дійства. 


15 грудня на конкурс на кращого знавця казок учнів 5 та 6 класів запросили вчителі зарубіжної літератури Бажан О.В. та Ширяєва Л.Г. Учні показали гарні знання казок, користувались великою кількістю наочного матеріалу, прийняли участь в ерудичних конкурсах «Пінг-понг», «Хто згадає казкові перетворення».

16 грудня. Веселі новорічні свята стали темою для позакласного заходу , підготовленого Старіченко В.М. та Бажан О.В. Вчителі презентували різноманітні звичаї та обряди народів світу. 

Мета заходу:познайомити дітей з тим, як відображаються в легендах і музиці народів світу свято Нового року; розвивати естетичні смаки, виховувати любов і повагу до культурних традицій народів світу.
На заході прозвуали легенди про Діда Мороза, Святого Миколая, діти прослухали виступ вокальної групи та всі разом виконували новорічні пісні.

17 грудня. Захід з історії України «Запорізька Січ- козацька республіка» , який підготувала вчитель Андреєва С.В., був проведений у формі мандрівки козацькою Україною ХІ-ХІІ ст. Перегортаючи сторінки презентації, учні знайомились з цікавими фактами і подіями, козацькою модою та козацькою іжею, заняттями, таємницями і загадками , пов’язаними з козаками.. Спробували на смак визначити продукти, які використовували козаки, та назвати головні промисли козаків, використовуючи предмети –підказки. В ході веселого змагання був визначений найрозумніший козак нашої школи – Олександр Розумний(Капітан)



Тиждень гуманітарних наук 2014-2015 навчальний рік

З 15.12 по 19.12.2014  відповідно до плану методичного об’єднання  проведено тиждень гуманітарних наук.
15.12.2014р вчитель історії Рябіч Т.Г. провела розважальну програму «Козацькому роду нема переводу». Метою заходу було  продовження ознайомлення учнів із героїчним минулим України, зокрема- з періодом козаччини; ознайомлення з джерелами національної історії та культури, сприяння вихованню у дітей почуття гордості за історичне минуле України, розвиток творчих та інтелектуальних здібностей, кмітливості, винахідливості, взаємодопомоги.
 Захід проходив у формі змагань. Було використано фільм-презентацію «Українське козацтво» та учнівські презентації «Символи козацтва» та «Козацькі пісні», учні брали участь у вікторині, прослухали розповідь вчителя.
15.12. вчитель зарубіжної літератури Ширяєва Л.Г. запросила учнів 6 класу на бенефіс читачів «Знавці казок». Мета : сформувати любов до художнього твору,популяризувати казки народів світу, виховувати культуру читання. Діти здійснили заочну подорож по сторінкам казок народів світу, взяли участь в грі «Пізнай письменника», розгадували кросворди, загадки, відповідали на запитання тематичної вікторини. На заході використовувались виставка книжок, запропонована шкільною бібліотекою, виставка учнівських робіт-малюнків «Улюблені герої казок».
     17.12.2014  вчитель англійської мови Сиромятнікова Наталія Михайлівна запросила учні  9 та 11 кл в незабутню подорож до англомовних країн.
Мета:  - розвиток навичок усної комунікації в монологічному та діалогічному      мовленні, аудіюванні, читанні;
-       розвиваток ерудиції учнів;
-       виховування інтересу до англомовних країн і до країни, мову якої ми вивчаємо.
     Завдяки відеоматеріалу діти пригадали основні факти про англомовні країни, ознайомились з визначними місцями  і основними містами Великобританії, відвідали королівську родину
Потім разом із Степановим Владиславом ми за допомогою презентації завітали до США. Дізналися про географічне положення цієї країни, побачили визначні місця , познайомилися з відомими американцями.
        В ході роботи було використано форми і методи, які були направлені на розвиток основних психофізичних процесів учнів: розвиток уяви, пам’яті, мислення, уваги. Також було використано загальнопедагогічні методи(бесіда, розповідь, пояснення) і специфічні для уроку англійської мови методи і прийоми: аудіювання, читання, говоріння. Велику увагу в своїй роботі вчитель приділила розвитку ерудиції учнів і виховання інтересів до культури і традицій країн.  Також під час заходу вчитель використовувала міжпредметні зв’язки з географією, етикою, історією. 

      18.12.2014 вчитель музичного мистецтва Старіченко В.М. провела захід «Романсу світлі почуття». На захід запрошено учнів 7,9,10,11,12, 8 сп, 10 сп класів.
Метою заходу було ознайомлення учнів з українським романсом та історією його виникнення, виховання слухацької культури, любові до музичної спадщини українського народу, популяризація українського романсу. Прозвучав ряд українських пісень-романсів: «Ой у вишневому саду», «Їхав козак за Дунай», «Місяць на небі», «Черемшина» та ін. у виконанні вокальної групи 7 класу, 9-10 кл, вокальної групи вчителів.
Учні ознайомились з українськими поетами та композиторами, які створювали романси, з розвитком сучасного романсу в нашій країні.

19.12. Учитель світової літератури Бажан О.В. запросила учнів 10 класу до парку читання «Красою душу напою». Провідна ідея заходу-світова література – скарбниця духовних цінностей, вона напуває людські душі красою , робить життя прекрасним. Підсумовуючи прочитане, старшокласники змагались в турнірах на кращого знавця світової літератури, кращого автора сенкану, кращого декламатора. Підсумком стала заочна подорож до парку читання у вигляді презентації.








21 лютого - Міжнародний день рідної мови

21 лютого 2015 року в Знам'янській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті відбулися заходи, присвячені Міжнародному дню рідної мови, метою яких було - поглибити знання учнів про рідну українську мову, її історію; формувати національну свідомість школярів; виховувати поважне ставлення до мови; розвивати пізнавальні інтереси.
Суковач Олена Борисівна, вчитель I категорії, провела урок- конкурс «Розумниці і Розумники» з учнями 9 класу, присвячений Дню рідної мови.
Учні розподілилися на дві команди: «Банан» і «Усач», та змагання розпочалися. Перевіряли один одного на швидкість мислення у конкурсі тлумачення понять – «Одним словом», «Хвилинка»,виправляли помилки, редагували речення у турі «Відчуй себе вчителем»
Згадували прислів’я, зачитували зі скриньки їх початок і закінчували іноді сучасними фразами. Конкурс скоромовок довів, що швидко і правильно дев’ятикласники можуть вимовляти навіть найважчі фрази (Степанов Владислав, Параскева Руслан, Кармазін Олександр, Лапін Григорій)
















Кузьменко Олена Вікторівна вчитель української мови та літератури, дефектолог, спеціаліст вищої категорії, провела урок 
шанування рідної мови  "Мови нашої слова, Наче музика жива." 

На уроці учні намагалися усвідомити місце української мови серед інших слов’янських мов; разом з вчителем розкривали красу і багатство рідної мови. Основним завданням було виховувати в учнів любов до української мови - однієї з наймелодійніших мов світу; збагачувати словниковий запас учнів.

Новіцька Тетяна Сергіївна, вчитель української мови та літератури, спеціаліст першої категорії провела урок-захід "Наша мова - найдорожчий скарб". Учні 7 та 8 основних класів мали змогу дізнатись багато чого цікавого з історії становлення нашої рідної мови. Вихованці декламували вірші, слухали пісні, згадували пріслів'я та приказки про мову.

Амброс Вікторія Анатоліївна, вчитель української мови та літератури, спеціаліст першої категорії запросила учнів 11 та 12 основних класів на урок-конференцію. Учні пригадали відомі українські пісні, які стали народними, читали підготовлені повідомлення про авторів віршів, які згодом стали популярними піснями. Зустріч дала вам змогу краще запам’ятати матеріал про народні пісні літературного походження, а також, що ви отримали насолоду від прослуховування відомих творів, запам’ятали прізвища українських оперних співаків. А ще – відкрили для себе неперевершений талант нашої заокеанської землячки – Квітки Цісик.




Тиждень української мови та літератури

Протягом тижня 10.03-13.03 були проведені заходи:
10 березня 2015 року Кузьменко Олена Вікторівна, вчитель української мови та літератури провела в 8 спеціальному класі виховний захід «Тарас Шевченко: син України – громадянин Всесвіту»
Вчитель прагнула сприяти осмисленню постаті геніального митця, удосконалювати вміння виразно читати поезії, навчити учнів створювати власні висловлювання, розвивати пам’ять дітей, творчу уяву, виховувати шану й повагу до поета, любов до поезії. Виховний захід для 8-А спеціального класу став ще однією сторінкою пам’яті та шани до постаті Т.Г.Шевченка. Окрім комп’ютерної презентації, що включала відеофільм про геніального сина України, восьмикласники мали змогу продемонструвати власне розуміння Шевченкової поезії через візуальне та смислове сприйняття.
12.03.2015 року вчитель української мови Пустовий Р.С. запросив на цікавий захід «Шевченкові нащадки» учнів 5 та 10 спеціальних класів. 
Зустріч проходила в формі змагань між знавцями життя і творчості Т.Г. Шевченка.
В програмі конкурсу – бліц-турнір, конкурс капітанів, щасливий випадок, перегони знавців віршів Великого Кобзаря. Учасники змагались завзято. Ми вітаємо переможців – 5 спеціальний клас.
Учні ознайомились з виставкою книг Т.Г.Шевченка зі шкільної бібліотеки, репродукціями картин, які написав Т.Г. Шевченко. 
Вчитель української мови та літератури Пономар Ксенія Юріївна разом з учнями 6 та 7 спеціальних класів присвятила зустріч у світлиці дослідженню спадщини великого сина українського народу Т.Г.Шевченка. Метою заходу було навчити учнів розуміти та відчувати поетичне слово великого кобзаря, виконувати його заповіти. 
Учні декламували вірші Тараса Шевченка. Остапчук Євген виступив із поезією про життя великого українського поета «Дід Тарас». Всі присутні згадали основні віхи життя і творчості українського Кобзаря. Найактивнішими дослідниками були ДанкоЛ., БасовБ., Остапчук Євген, Яровий Дмитро.
13 березня учні 5 і 6 класів потрапили на справжнє свято українського фольклору, яке підготувала для них вчитель Суковач О.Б. 
В святково прикрашеному українськими рушниками класі учні діставали з чарівної української скриньки справжні скарби – казки і скоромовки, пісні і мирилки, скоромовки, загадки, примовки, забавлянки. 
Завдання перед дітьми стояли складні і цікаві: зібрати з частин українські прислів’я, згадати відомі від мам і бабусь забавлянки, розгадати загадки, швидко-швидко прочитати скоромовки і лічилки.
Вчитель розкрила перед учнями багатство українського фольклору, чарівність української мови.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...